| Pole section | Single section |
|---|---|
| Painting color | Black and white color |
| Light Wattage | 30w to 60w LED light |
| Arm Type | one or two arms |
| Surface Treatment | galvanization and powder coating |
| Optical assembly of lighting fixture | IP65 |
|---|---|
| Surface treatment | galvanization |
| Standard | ISO9001 |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Warranty | 15 years |
| Thickness of Galvanizing | 60-80microns |
|---|---|
| Painting color | Black and white color |
| Light Wattage | 30w to 120w |
| Arm Type | single arm and double arms |
| Surface Treatment | galvanization and powder coating |
| Product Name | Galvanized Steel Poles |
|---|---|
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Height | 3-15m |
| Warranty | 15 years |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 33KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface treatment | Galvanization |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Standard | ISO9001 |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| tolerance | +/-2% |
| Height | 8M |
|---|---|
| Usage | sub stational distribution line |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Standard | Pakistan Standard |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 65ft |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Sections | Three sections |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Tên | 69KV 45FT 2 phân cách Philippines cực thép mạ kẽm cực tiêu chuẩn |
|---|---|
| Thiết kế | hai phân cách |
| Chiều cao | 45FT |
| Dày | 3 mm |
| Tải thiết kế | 500kg |